Reklama

Procesja Bożego Ciała w Majdanie Królewskim. Ulice usłane kwiatami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Setki wiernych przeszło dzisiaj (czwartek, 16 czerwca) ulicami Majdanu Królewskiego w uroczystej procesji Bożego Ciała. W trakcie przemarszu do czterech ołtarzy dziewczynki tradycyjnie sypały kwiatkami, a chłopcy dzwonili dzwonkami. Zobacz naszą galerię zdjęć z tych uroczystości.

Po mszy świętej w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła, która rozpoczęła się punktualnie o godz. 10:30, wierni udali się do czterech ołtarzy. Pierwszy z nich znajdował się tuż za bramą prowadzącą do świątyni.

Następnie, po przejściu przez drogę krajową numer 9, procesja kierowała się ul. Jagielońską, gdzie przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie ustawiony był drugi ołtarz. Później wierni skręcili w ul. Adama Mickiewicza do kolejnego ołtarza. Ostatni przystanek miał miejsce na ul. ks. Stanisława Stępnia. Tam ołtarz był ustawiony przy boisku sportowym. Na końcu procesja wróciła przez DK9 do świątyni.

W trakcie procesji kapłani pod baldachimem nieśli Najświętszy Sakrament ukryty w monstrancji. W procesji wzięli udział mieszkańcy gminy Majdan Królewski, a wśród nich Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci pierwszokomunijne i młodzież.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie Boże Ciało to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy