reklama
reklama

Majdan Królewski na najnowszych fotografiach Google Street View z 2021 roku. Mieszkańcy "przyłapani" podczas pracy czy spaceru [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Majdan Królewski na najnowszych fotografiach Google Street View z 2021 roku. Mieszkańcy "przyłapani" podczas pracy czy spaceru [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
30
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIMajdan Królewski również doczekał się nowych zdjęć na mapach Google Street View. W sieci znajdziemy fotografie wykonane m.in. we wrześniu 2021 roku. Zobacz, jak zmieniło się otoczenie. Na zdjęciach zostali uwiecznieni także ludzie.
reklama

Google Street View daje nam możliwość wirtualnego spacerowania po ulicach wsi i miast bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki nim możemy również obserwować, jak Majdan Królewski zmieniał się na przestrzeni lat.

Najstarsze zdjęcia pochodzą z 2012 roku. Fotografie Google Street View sprzed dekady również mogliście obejrzeć w naszej galerii zdjęć. Pisaliśmy o tym w artykule: Mieszkańcy Majdanu Królewskiego w obiektywie Google Street View. Zobacz zdjęcia sprzed 10 lat [ZDJĘCIA]

reklama

Nowością są zdjęcia z 2021 roku. Te pokazują, jak zmieniło się od tamtego czasu otoczenie. Zrealizowano w tym czasie sporo inwestycji. Tymi najczęstszymi były remonty dróg i budowy nowych chodników.

Charakterystyczny zielony samochód, z kamerami na dachu, rzuca się w oczy. Jak widać po zdjęciach sprzed roku, zauważyli go również liczni mieszkańcy Majdanu Królewskiego. Nie jest to częsty widok, dlatego pojazd wzbudza spore zainteresowanie.

Zobacz w naszej galerii zdjęć, jak w obiektywie Google Street View prezentuje się centrum miejscowości. Pod lupę wzięliśmy również ul. Raniżowską, Stefana Żeromskiego, ks. Stanisława Stępnia, Jagielońską, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki.  Na zdjęciach zostali uwiecznieni ludzie, budynki i pojazdy.

reklama

___

Początki istnienia Majdanu Królewskiego datują się na koniec XVII wieku, gdy wójtowie pobliskiego Komorowa oraz leśniczowie w okolicznym królewskim leśnictwie zdecydowali o założeniu obok wcześniejszej huty szkła nową osadę zwaną „Potażnię alias Maydan”.

Z biegiem czasu, w okolicy huty rozwinęła się wieś Majdan, która stała się miejscem zamieszkania dla jej pracowników - wtedy liczyła ona 59 mieszkańców. W roku 1743 na terenie Majdanu wzniesiono drewnianą kaplicę, a w 1765 roku August III, za wstawiennictwem starosty sandomierskiego Józefa Kajetana Ossolińskiego, ufundował parafię.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama