Reklama

Lesiockie Źmioki w Kolbuszowej Górnej. Zespół ludowy Górniacy świętował jubileusz 40-lecia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Dzisiaj (niedziela, 11 września) na placu przy kościele parafialnym w Kolbuszowej Górnej odbywa się Jarmark u Górnioków, czyli tradycyjne Lesiockie Źmioki. Tego dnia swój okrągły i piękny jubileusz 40-lecia świętował zespół ludowy Górniacy. Były kwiaty, gratulacje i oklaski.

Po nabożeństwie o godz. 16 rozpoczęła się impreza przy placu kościelnym. W programie były między innymi konkursy z nagrodami i zajęcia nie tylko dla najmłodszych.

Na scenie zaprezentował się także zespół ludowy Górniacy, który świętował okrągły jubileusz 40-lecia. Pamiątkowy medal, kwiaty oraz gratulacje w imieniu zespołu odebrała m.in. Maria Chruściel, jedna z najstarszych członkiń zespołu.

Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba w krótkim przemówieniu mówił, że docenia pasję i zaangażowanie członków zespołu Górniacy w promowanie ludowej twórczości.

- W ciągu czterech dekad twórczego i aktywnego działania zespół w Kolbuszowej Górnej stał się niezwykłą wizytówką nie tylko naszej gminy, ale również całego regionu. Serdecznie dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz dziedzictwa kulturowego, dbałość o lokalne obyczaje, podtrzymywanie pamięci tradycji swoich przodków, a także przekazywanie jej młodszemu pokoleniu

- powiedział szef kolbuszowskiej gminy.

Jan Fryc, sołtys Kolbuszowej Górnej, podziękował za całokształt twórczości i życzył w imieniu mieszkańców sołectwa dobrego zdrowia i satysfakcji z życia. - Przez 40 lat swoimi występami przynosiliście ludziom radość i uśmiech. Realizując swoje zamiłowania, współtworzycie i pielęgnujecie wartości kultury ludowej naszego regionu - podsumował.

Na scenie gościnnie pojawili się również przedstawiciele zespołu Cmolasianie. Oni również złożyli życzenia kolegom i koleżankom po fachu.

- Pragniemy przekazać serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania dla niezliczonych występów popularyzacyjnych piękno i różnorodność folkloru naszego regionu. Życzymy dużo zdrowia oraz dalszych lat owocnej twórczości

- mówił jeden z członków cmolaskiego zespołu.

O godz. 20 wystartowała natomiast potańcówka pod gołym niebem z zespołem Kalejdoskop. Do tańca zagra również DJ Disco Duck. 

Niedziela to drugi, a zarazem ostatni dzień imprezy w Kolbuszowej Górnej. Przypomnijmy, że w sobotnie popołudnie (10 września) m.in. gotowano i pieczono, tańczono i śpiewano.

Odbyły się też pokazy strażackie z miejscową jednostką OSP, a gościem specjalnym był Kevin Aiston, strażak z programu "Europa da się lubić. Obie imprezy organizowane są w ramach trwającego Festiwalu Kultury Lasowiackiej. Pisaliśmy o tym w artykule: Głos Lesioków w puszczy. Pierwszy dzień imprezy w Kolbuszowej Górnej [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy