Reklama

Kolbuszowa w obiektywie. Sierpniowe ujęcia miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Jedni się spieszą, drudzy leniwie spacerują po mieście. Zobacz kilka ujęć z rynku i bulwarów w Kolbuszowej.

Kolbuszowa w sierpniowym wydaniu. Dzisiaj (17 sierpnia) przeszliśmy się z aparatem po mieście.

Zagospodarowanie terenów wzdłuż Nilu pochłonęło ponad 4,4 mln zł. Na jego realizację gmina Kolbuszowa otrzymała unijne dofinansowanie - łącznie ponad 2,8 mln zł.

W ramach inwestycji powstały m.in. ścieżki, fontanna, amfiteatr ze sceną plenerową. To miejsce jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Niewątpliwie bulwary stały się wizytówką miasta. 

Prace przy bulwarach obejmowały nie tylko zagospodarowanie terenu za kościołem w stronę cmentarza, ale również przebudowę ul. Parkowej, czy skweru naprzeciwko budynku kolbuszowskiej policji.

Na uwagę zasługuje powstała fontanna. Woda tryska bezpośrednio z powierzchni deptaku. W nocy woda zmienia swoje barwy, a kolbuszowskie bulwary nabierają koloru.

Warto wspomnieć, że fontanna na bulwarach w Kolbuszowej jest trzecią, jaka powstała w mieście nad Nilem. Pierwsza, jaką wybudowano, znajdowała się przy ulicy Ks. Ruczki w Kolbuszowej. Została ona uruchomiona w latach 70-tych specjalnie dla pracowników fabryki mebli.

Z powodu częstych awarii została jednak wyłączona pod koniec lat 80-tych. Ze względu na związane z tym ogromne koszty, nie zdecydowano się na jej remont, a postanowiono ją zlikwidować. Taką dedycję w 2008 roku podjęli w trakcie zebrania mieszkańcy osiedla nr 3. Obecnie w miejscu dawnej fontanny znajduje się boisko. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy