Reklama

Wyjątkowy konkurs. Sprawdź kto wygrał [LISTA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA 2 kwietnia corocznie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody dnia mają na celu podnoszenie społecznej świadomości na ten temat. Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu.

Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej. Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

Niepubliczne Przedszkole Specjalne im. M. Montessori w Kolbuszowej jest jednym z nielicznych przedszkoli, do którego uczęszczają dzieci ze spektrum autyzmu. Przedszkolaki objęte są opieką logopedyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną. Odbywają się tam zajęcia z terapii  Integracji Sensorycznej, Treningu Umiejętności Społecznych i inne zajęcia rewalidacyjne dostosowane do indywidualnych  potrzeb dziecka. W

Włączając się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, Niepubliczne Przedszkole Specjalne im. M. Montessori i Niepubliczne Przedszkole im. M. Montessori zorganizowały konkurs plastyczny „Niebieski Świat”, który adresowany był dla dzieci 3-4 oraz 5-6-letnich, uczęszczających do przedszkoli na terenie gminy Kolbuszowa. Koordynatorami były Małgorzata Haracz i Elżbieta Wilk. Celem konkursu było włączenie się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, podniesienie świadomości społecznej dotyczącej spektrum autyzmu, kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci.

Na konkurs wpłynęło 20 prac. Biorąc pod uwagę zgodność z tematem konkursu, technikę, różnorodność użytych materiałów,  wiek autora, samodzielność, pomysłowość i estetykę wykonania zostały przyznane następujące nagrody:

Kategoria 3-4 latki

  • I miejsce-   Kinga Kubiś -Przedszkole w Weryni 
  • II miejsce- Krystian Kurek-  Niepubliczne Przedszkole im M. Montessorii
  • II miejsce- Marcelina Drab-  Przedszkole nr 2 w Kolbuszowej
  • III miejsce-  Zuzanna Grabowska - Przedszkole w Widełce
  • III miejsce- Jakub Całka - Przedszkole nr 1 w Kolbuszowej

Kategoria 5-6 latki

  • I miejsce-  Maja Nosal Kobiernik-  Przedszkole w Kolbuszowej Dolnej
  • II miejsce-  Hanna Sitko - Przedszkole nr 2 w Kolbuszowej
  • II miejsce- Aleksandra Piechota-  Przedszkole nr 1w Kolbuszowej
  • III miejsce-  Rozalia Rzeszutek - Niepubliczne Przedszkole Słoneczny Zakątek
  • III miejsce - Iga Przybyło-  Przedszkole w Widełce

Wystawę prac konkursowych można obejrzeć od 26 kwietnia 2021 roku w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy