Reklama

Witajcie w szkole pierwszaki! Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Pasowanie na ucznia było dla wychowanków Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej wielkim wydarzeniem. Dzięki pracy i pomocy rodziców jak i nauczycieli ten dzień był wyjątkowy.

We wtorek (18 października) odbyła się bardzo ważna uroczystość, a dokładniej pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń Małgorzaty Haracz, Justyny Jagodzińskiej i Magdaleny Tomaszewskiej.

- Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, przygotowany sprzęt nagłaśniający, to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście

- mówią pedagodzy. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Jerzy Sitko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawców. Ciepłe i miłe słowa skierowali do pierwszoklasistów zaproszeni goście. Pochwalili oni umiejętności najmłodszych uczniów, życzyli im samych miłych chwil w szkole i wręczyli dzieciom upominki.

- Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

- podkreślają nauczyciele. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy