Reklama

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej wyjechali na Kretę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA Grupa nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej w dniach 16-20 maja 2022 roku uczestniczyła w spotkaniu projektowym na Krecie w miejscowości Heraklion.

Projekt Erasmus+ realizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej łączy w jeden międzynarodowy zespół sześć europejskich szkół. Trzy szkoły specjalne z Rumunii, Polski, Turcji oraz trzy szkoły z nauczaniem włączającym z Włoch, Portugalii i Grecji. Celem projektu jest rozbudzenie świadomości ekologicznej oraz dbałość o ochronę środowiska, w którym żyjemy. Zostało do niego zaangażowanych około 300 uczniów ze specjalnymi potrzebami oraz uczniów w normie intelektualnej, rodziców, nauczycieli, organizacje pozarządowe oraz władze lokalne.

W ramach programu realizowane są warsztaty dotyczące wykorzystania i recyklingu odpadów, spacery, wycieczki, sesje fotograficzne, zajęcia dydaktyczne, mikroprojekty dotyczące ponownego wykorzystania odpadów. Dla uczniów wyjazdy zagraniczne są okazją do rozwijania świadomości kulturowej i obywatelskiej, odkrywania wspólnych wartości bez względu na narodowość czy pochodzenie kulturowe.

Na taki projekt udali się uczniowie z Kolbuszowej Dolnej, do miasta Heraklion, które jest największym miastem oraz stolicą administracyjną Krety. 

W ciągu dwóch pierwszych dni mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Wizyta na Krecie była również doskonałą okazją do poznania kultury, zabytków oraz degustacji wspaniałych przysmaków kuchni greckiej

- piszą uczestnicy wycieczki.

- Podczas trzeciego dnia pobytu zwiedzaliśmy ruiny pałacu w Knossos. Odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Heraklionie, które powstało w 1900 roku i obecnie jest największym muzeum gromadzącym eksponaty z wykopalisk na wyspie i drugim pod względem wielkości greckim zbiorem antycznych pamiątek i wykopalisk. Przechadzając się pięknymi uliczkami Heraklionu podziwialiśmy zabytkowy ratusz, oraz mieliśmy okazję odwiedzić twierdzę Kules, znajdującą się na wyspie

- relacjonują.

Uczniowie i nauczyciele z Kolbuszowej Dolnej zwiedzili także największe w Europie akwarium. Ostatniego dnia pobytu uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.

- Pobyt na Krecie na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dla nas nauczycieli była to okazja do poznania placówki edukacyjnej w innym kraju oraz metod i technik pracy w niej. Dla naszych podopiecznych wyjazd ten stał się doskonałą okazją do integracji z rówieśnikami z innych krajów, a trzeba zaznaczyć, że spełnili się w tej roli doskonale

- piszą przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy