Reklama

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej w podróży. Jakie miejsca odwiedzili? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA Uczniowie z trzecich klas Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej zwiedzili piękne zakątki Polski. Z pewnością wyjazd zapamiętają na lata, a do zdjęć z wyjazdu będą chętnie wracać.

Uczniowie chwalą się na profilu szkoły swoimi zdjęciami z ostatnich wyjazdów. Wspólny czas spędzili podczas dwóch wycieczek. 

Miejscem, które odwiedzili uczniowie klasy 3bp i 3dp 23 i 24 maja był Wrocław.

- W programie pierwszego dnia była gra miejska na Rynku Wrocławia oraz obejrzenie Panoramy Racławickiej. W kolejnym dniu młodzież zwiedzała Ostrów Tumski. Rejsem po Odrze dotarliśmy do  ZOO.  Podróż do Wrocławia jak i powrót odbyła się pociągiem Polskich Koleji Państwowych

- relacjonowali. 

- Wrocław (miasto na prawach powiatu) jest stolicą województwa dolnośląskiego. Położony nad rzeką Odrą, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i 112 mostów. W sercu miasta kuszą spacerowiczów ciągnąca się wzdłuż fosy Promenada Staromiejska oraz położony na Ostrowie Tumskim Ogród Botaniczny. Nadrzeczne zielone bulwary można też podziwiać z pokładów statków wycieczkowych i gondoli, będących jedną z licznych atrakcji turystycznych Wrocławia. Do tych ostatnich należą też z pewnością fantastyczne multimedialne pokazy fontanny w parku Szczytnickim - czytamy na stronie visitWroclaw.eu

 

W kolejnych dniach klasy 3ap i 3cp (od 26 do 27 maja) odwiedzili Tatry. Zapraszamy do galerii zdjęć z podróży uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. 

Tatry to najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat, również najwyższe między Alpami a Uralem i Kaukazem. Są częścią Łańcucha Tatrzańskiego, w Centralnych Karpatach Zachodnich.

Wysokogórska część Tatr o glacjalnym charakterze jest unikatowa w skali Polski i zalicza się do najwyższej kategorii pod względem atrakcyjności. Tatry są objęte ochroną przez ustanowienie na ich obszarze polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego i słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przynależności do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. 

Opiekunami wycieczki były: M. Pieprzycka, M. Kabała, A. Rożnowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy