Reklama

Oliwia Mokrzycka podwójną laureatką [ROZMOWA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Oliwia Mokrzycka podwójną laureatką [ROZMOWA] - Zdjęcie główne

Oliwia Mokrzycka to uczennica klasy 6B, Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie. | foto Archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA Oliwia Mokrzycka, uczennica Szkoły Podstawowej w Cmolasie, osiągnęła ogromny sukces, zostając podwójną laureatką. Wzięła udział w ogólnopolskiej olimpiadzie oraz podkarpackim konkursie z języka angielskiego. Mimo młodego wieku jej poziom języka angielskiego jest bardzo wysoki. Rozmawiamy z Oliwią o jej sukcesach.

 Jak długo trwały i jak wyglądały twoje przygotowania do konkursu i olimpiady?
- Generalnie, moje przygotowania zaczęły się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, a zakończyły się w dzień ostatniego egzaminu ustnego, czyli ósmego kwietnia tego roku. Wymagania były bardzo złożone, ponieważ po każdym awansie do następnego etapu dochodziły nowe trudności.
Przygotowania polegały na wyszukiwaniu informacji w sieci, łączeniu się przez komunikatory z nauczycielem i szlifowaniu gramatyki oraz zdobywaniu obszernej wiedzy na zadane tematy o krajach anglojęzycznych, które obowiązywały w kolejnych etapach olimpiad.


ZOBACZ TAKŻE: Zielone Świątki - o co chodzi w tym święcie? Czy należy się za nie dzień wolny


Zostałaś podwójną laureatką. Czy jest to dla ciebie duży wyczyn?
- Biorąc pod uwagę rangę i poziom olimpiady ogólnopolskiej oraz olimpiady wojewódzkiej, to myślę, że jest to dla mnie ogromny sukces, gdyż poziom w obu konkursach był naprawdę wysoki, porównywalny z poziomem matury rozszerzonej.

Co było dla ciebie najtrudniejsze w przygotowaniach?
- Najtrudniejsze było przygotowywanie się do dwóch olimpiad w jednym czasie, które miały odmienną tematykę na temat znajomości ogromnej wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wielkie wyzwanie również sprawiło pogodzenie tego wszystkiego z codziennymi lekcjami i nauką.

Czy ciężko było ci się zmobilizować i przygotować do konkursu i olimpiady, teraz kiedy nie chodzisz do szkoły i musisz uczyć się zdalnie?
- Momentami było ciężko, szczególnie gdy widziałam za oknem bawiących się rówieśników, a ja musiałam przygotowywać się do kolejnych egzaminów, ale z każdym awansem do następnych etapów dostawałam ogromnej motywacji do działania (...)

Cała rozmowa z Oliwią do przeczytania w aktualnym numerze Korso.

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy