Reklama

Nowy kierunek nauczania w szkole w Weryni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSA-E w Weryni

Nowy kierunek nauczania w szkole w Weryni - Zdjęcie główne

Uczniowie będą mieli możliwość kształcić się na nowym kierunku. | foto ZSA-E w Weryni

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni uruchomiony ma zostać nowy kierunek kształcenia w Szkole Branżowej I Stopnia. Uczniowie będą mogli zdobyć zawód operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

- Będzie to możliwe dzięki podpisanej umowie patronackiej pomiędzy naszą szkołą a Firmą Newborn Plastic S.C., 

Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych wykonuje maszynowo obróbkę materiałów z tworzyw sztucznych. Przygotowuje maszyny i urządzenia do pracy.

Obsługuje i nadzoruje zarówno pojedyncze stanowiska, jak i ciągi produkcyjne używane do nadawania kształtu wyrobom. Ocenia jakość ich wykonania. Wykonuje przeglądy, regulację oraz konserwację maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Poddaje recyklingowi odpady technologiczne i produkcyjne z tworzyw sztucznych.

Podczas nauki uczeń zdobywa wiedzę m.in. na temat:

 • części maszyn i urządzeń, rodzajów połączeń, materiałów konstrukcyjnych i eksploatacyjnych, środków transportu wewnętrznego, sposobów transportu i składowania materiałów, technik i metod wytwarzania części maszyn i urządzeń,
 • obróbki ręcznej i maszynowej, wykonywania podstawowych pomiarów warsztatowych,
 • posługiwania się dokumentacją techniczną maszyn i urządzeń, sporządzania szkiców i rysunków, stosowania programów komputerowych wspomagających wykonywanie zadań,
 • rodzajów obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej, technologii kształtowania wyrobów przez obróbkę ręczną, mechaniczną, spajanie, plastyczne kształtowanie metali i ich stopów, oraz materiałów niemetalowych.
 

Po ukończeniu szkoły uczeń może pracować między innymi:

 • w firmach z branży chemicznej,
 • zakładach wielu dziedzin gospodarki przetwarzających tworzywa sztuczne,
 • w przedsiębiorstwach wykorzystujących w swojej działalności urządzenia związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych, wymagające przygotowywania i ustawiania maszyn, urządzeń lub ciągów technologicznych,
 • w małych firmach, zatrudniających kilku pracowników, jak i w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • zakładach obróbki wykończającej wyroby z tworzyw sztucznych
 • na stanowiskach, sprawdzania i dokumentowania jakości wykonania wyrobów,
 • prowadząc własną działalność gospodarczą, wykonując różnego rodzaju wyroby czy półprodukty.
- Firma Newborn Plastic S.C. przystępując do współpracy ze szkołą oferuje dla uczniów miejsca odbywania praktyk oraz realizowania części zajęć praktycznych w realnych warunkach produkcyjnych. Uczniowie po zakończeniu szkolenia i nauki będą mogli podjąć pracę blisko miejsca zamieszkania bez konieczności dalekiego dojazdu do Rzeszowa czy Mielca

– wyjaśnia dyrektor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy