Reklama

Konkurs na ozdoby wielkanocne już niebawem. Poznaj szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Konkurs na ozdoby wielkanocne już niebawem. Poznaj szczegóły - Zdjęcie główne

Konkurs skierowany jest dla uczniów ze szkół z powiatu kolbuszowskiego. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej zaprasza do udziału w XIX Powiatowym Konkursie na Ludowe Ozdoby Wielkanocne. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 24 marca. Konkurs dedykowany jest dla uczniów i młodzieży. 

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego. Jego celem jest zainteresowanie najmłodszych mieszkańców powiatu ludową tradycją Lasowiaków, zachęcenie ich do samodzielnego poszukiwania wiadomości na ten temat, ochrona przed zapomnieniem dziedzictwa kultury ludowej własnego regionu oraz pobudzenie inwencji twórczej.

Prace konkursowe przyjmowane będą w następujących kategoriach: pisanki; serwetki, wycinanki do koszyczka; stroik świąteczny; palma tradycyjna do 50 cm. Jeden uczestnik może wykonać tylko jedną pracę konkursową w wybranej przez siebie kategorii.

- Należy pamiętać o tym, by przy przygotowaniu i zdobieniu prac nie używać: styropianu, cekinów, brokatu oraz innych gotowych wyrobów, ponieważ tego typu prace nie będą podlegać ocenie

- przekazała Barbara Żarkowska, przedstawicielka kolbuszowskiego starostwa.

Jeśli chodzi o pisanki, należy wykonać je w technikach: batikowej, wyskrobywanej lub mieszanej. Serwetki do koszyczka mogą być wycięte z półpergaminu jako wycinanka albo wykonane na szydełku.

- Co ważne, serwetki na szydełku mogą być wykonane wyłącznie przez uczniów szkół ponadpodstawowych i będą oceniane tylko w tej kategorii wiekowej. Z kolei, jeśli chodzi o stroik świąteczny to najlepiej, gdyby zawierał elementy, takie jak: koszyk, pisanki, gałązki wierzby, barwinku i inne naturalne materiały

- czytamy na stronie starostwa.

Na prace organizatorzy czekają do piątku, 24 marca. Można je dostarczyć do Biura Podawczego Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, które mieści się na parterze budynku lub do pokoju 308 – Promocja i Kultura Powiatu Kolbuszowskiego.

- Prosimy pamiętać o odpowiednim opisaniu prac konkursowych

- dodaje Barbara Żarkowska.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w piątek, 31 marca, o godz. 13, w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Wyniki konkursu natomiast zostaną opublikowane na stronie internetowej starostwa, a także przesłane e-mailem do poszczególnych szkół.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy