Reklama

Duże uroczystości w szkole w Ostrowach Tuszowskich już w piątek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Duże uroczystości w szkole w Ostrowach Tuszowskich już w piątek - Zdjęcie główne

W szkole w Ostrowach Tuszowskich odbędzie się uroczystości związane z nadaniem imienia placówce. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Szkoła Podstawowa w Ostrowach Tuszowskich już niebawem będzie nosić imię marszałka Piłsudskiego. Z tej okazji zaplanowano duże uroczystości.

Szkoła w Ostrowach Tuszowskich (gmina Cmolas) jest już na ostatnim etapie przygotowań do uroczystości nadania imienia marszałka Józefa Piłsudskiego. Odbędą się one w piątek, 12 maja, o godz. 10, w rocznicę śmierci marszałka.

Jak podkreśliła Danuta Gacek, dyrektor szkoły, związki postaci marszałka ze Szkołą Podstawową w Ostrowach Tuszowskich sięgają międzywojnia.

- Jak sygnalizuje w swojej publikacji lokalny historyk Marian Piórek, w latach trzydziestych XX wieku szkoła powszechna nosiła imię Józefa Piłsudskiego. Ten fakt potwierdza świadectwo szkolne, które posiada szkoła. W czasie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nazwisko Piłsudskiego, jako osoby symbolizującej odzyskanie niepodległości przez Polskę, musiało zniknąć z kart historii i dokumentów szkolnych, jednak przetrwało w świadomości kolejnych pokoleń jako symbol siły i odrodzenia narodu polskiego. Wszelkie represje tylko wzmacniały patriotyczny przekaz pokoleniowy

- zaznaczyła dyrektor Gacek.

Na budynku szkoły powstał mural. Społeczność szkoły w ten sposób chciała uczcić swojego patrona.

- Od pomysłu przeszliśmy do realizacji. Jest to drugi mural w powiecie. Główne odsłonięcie nastąpi w czasie uroczystości, ale dzieło już można podziwiać na budynku szkoły - zachęca Danuta Gacek, dyrektor placówki w Ostrowach Tuszowskich.

Wykonawcą malunku jest Arkadiusz Andrejkow

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy